Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolscy projektanci tworzą meble z odpadów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-09-06 12:16:21
branża meblarska, meble, odpady, polskie meble, projektanci mebli,

Zaskakujące i użyteczne. Odzyskane z odpadów. Z myślą o człowieku i środowisku. Recykling to dzisiaj słowo klucz, czy chwilowy trend? Dzięki polskim projektantom powstają produkty, które śmiało można uznać za nowoczesny recykling. Oto kilka najciekawszych.

Z raportu KPMG "Rynek meblarski w Polsce" wynika, że wartość produkcji sprzedanej przemysłu meblarskiego w Polsce w 2016 roku wyniosła 42 mld zł. Prognozy wskazują, że do 2020 roku zwiększy się o ponad 18 proc. i wyniesie prawie 50 mld zł.

 

Polska jest czwartym największym eksporterem mebli na świecie, więcej eksportują jedynie Chiny, Niemcy i Włochy. Pojawia się jednak pytania dotyczące konsumpcjonizmu i szacunku dla środowiska. Wielu producentów, również polskich ma wdrożone procedury ochrony środowiska, wykorzystywania odpadów poprodukcyjnych i to jest potwierdzenie, że świadomość dotycząca naszego wpływu na otoczenie jest duża.

 

 

Polscy projektanci udowadniają, że designowi po drodze z ekologicznym myśleniem. I nie chodzi tylko o recykling materiałów, ale i podejścia do projektowania. Polscy artyści coraz częściej sięgają po materiały z odzysku.

 

Więcej informacji pod linkiem.