Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPromocja polskiej branży meblarskiej na targach w Sztokholmie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-02-08 16:30:53
promocja polskiej branży meblarskiej, targi, sztokholm, branża meblarska, meble, polska agencja inwestycji i handlu, paih, polski sektor meblarski, rynek skandynawski, eksport, polskie stoisko narodowe, briefing prasowy, branżowe programy promocji, bpp, ogólnopolska izba gospodarcza producentów mebli, icff, nowy jork, usa

Przez 5 dni, wśród blisko 200 wystawców z ponad 60 krajów Polska Agencja Inwestycji i Handlu promuje polski sektor meblarski.

Na trwających do soboty targach obecnych jest 26 polskich przedsiębiorców, dla których rynek skandynawski jest szansą na rozwój eksportu. - Targi w Sztokholmie odwiedzamy drugi raz. Rynek skandynawski to dla nas szansa na poszerzenie wachlarza usług eksportowych. Podjęliśmy już współpracę z szwedzkim studiem projektowym "Form us with love" - powiedziała Natalia Marciniak z firmy MDD produkującej meble biurowe. Firma, która obecna jest już na 64 rynkach zagranicznych teraz swoje działania kieruje na rynek skandynawski. Nie bez powodu, gdyż rynek szwedzki uważany jest za europejski rynek perspektywiczny, który daje duże możliwości sprzedaży.

 

 

W ramach promocji polskiego sektora meblarskiego na stoisku narodowym Polska Agencja Inwestycji i Handlu zorganizowała briefing prasowy, podczas którego przedstawiono potencjał polskiej branży meblarskiej oraz polskiej gospodarki. Konferencję otworzył Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Sztokholmie Wiesław Tarka. - Cieszę się, że polskie firmy zainteresowały się rynkiem skandynawskim, choć to trudny rynek wierzę, że nasi rodacy odniosą na nim sukces - powiedział Ambasador.

 

 

Z ramienia Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu zgromadzonych gości powitał Robert Zawadzki, Zastępca dyrektora Departamentu Promocji Gospodarczej odpowiedzialny za wdrażanie Branżowych Programów Promocji w PAIH. - Zapraszam wszystkie polskie firmy do skorzystania z naszego stoiska narodowego. Zachęcam do prezentacji swoich materiałów i filmów na stoisku narodowym - powiedział Zawadzki. - Stoisko może wam również posłużyć jako miejsce spotkań z kontrahentami. Czujcie się jak u siebie - dodał.

 

 

Specyfikę oraz potencjał polskiej branży meblarskiej przedstawił Michał Strzelecki, dyrektor Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. - Polska jest nie tylko europejskim, ale także światowym liderem w produkcji i eksporcie mebli - powiedział Strzelecki (6. producent mebli i 4. eksporter mebli na świecie). Głównym odbiorcą polskich mebli są od wielu lat Niemcy. - Do Szwecji trafia zaledwie 4% naszego eksportu. Mamy nadzieję, że dzięki naszej obecności na tegorocznych targach w Sztokholmie choć po części uda się to zmienić - dodał.

 

 

- Na podstawie obserwacji z pierwszych dni targów i rozmów ze szwedzkimi dziennikarzami możemy powiedzieć, że największym zainteresowaniem cieszą się ekspozycje designu i młodych projektantów. Szwedzcy klienci zainteresowani są minimalistycznymi formami mebli o stonowanej kolorystyce, bazującymi na naturalnych surowcach - dodał Zawadzki.

 

Polskie stoisko narodowe na targach w Sztokholmie zostało zorganizowane przez PAIH w ramach realizacji programu promocji branży meblarskiej w ramach poddziałania 3.3.2: Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, którego celem jest promocja polskiej gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe, wpisujące się w obszary Krajowych Inteligentnych Specjalizacji (KIS).

 

Kolejne polskie stoisko narodowe zorganizujemy na targach ICFF w Nowym Jorku. Lista wszystkich imprez targowych, na których będziemy obecni dostępna jest w Kalendarzu wydarzeń.

 

Serdecznie zapraszamy.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Skaj pikowany tapicerski

Skaj pikowany to jeden z najczęściej wybieranych materiałów tapicerskich. Tkaniny pikowane zrewol...
Polska - Nowa Sól 2019-05-16 Dodał: Mariusz Giwierski Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Maski przemysłowe filtrujące FFP2

Mam do zaoferowania maski Polskiego producenta. Minimalna ilość zakupu - 1000 szt. Cena: 3....
Polska - Piszczac 2020-12-04 Dodał: Piotr Omelańczuk Budownictwo, Budownictwo i architektura, Produkcja mebli, Przemysł lotniczy i kosmiczny, Narzędzia mechaniczne Zobacz ofertę

WIndy

Global Lift Polska Sp. z o.o działa od 1999 roku. Dostarcza dźwigi elektryczne, hydrauliczne, MRL...
Polska - WARSZAWA 2020-11-16 Dodał: Magdalena Taras Zdrowie i medycyna, Handel, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert